Każdy, kto lubi majsterkować, prędzej czy później spotka się z problemem kłopotliwego nadmiaru niewielkich narzędzi i akcesoriów. Z myślą o sprytnym i wygodnym przechowywaniu wszelkich drobnych elementów, takich jak wkręty, śrubki, nakrętki, podkładki, akcesoria elektryczne i przewody, powstały organizery warsztatowe.

Organizery warsztatowe – praktyczne rozwiązanie do przechowywania

Dzięki funkcjonalnym organizerom warsztatowym można w łatwy sposób uporządkować narzędzia i akcesoria niezbędne do różnych prac związanych z majsterkowaniem. Pojemniki są na tyle uniwersalne, że pozwalają grupować rzeczy według własnego uznania. Szybki dostęp do pojemników ułatwia wykonywanie poszczególnych czynności. Transparentne tworzywo sztuczne umożliwia szybki podgląd zawartości każdej szufladki – w celu odnalezienia odpowiedniego elementu. Organizer został wykonany z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne polipropylenu. Dzięki temu jest mocny i spełnia swoje zadania przez długi czas.

Organizery warsztatowe na ścianę – świetnie zaaranżowana przestrzeń garażowa

Organizery wykonane z polipropylenu znakomicie sprawdzają się jako pojemniki zawieszone na ścianie garażu, warsztatu czy domku narzędziowego. Ponadto można sięgnąć po nie także w domu. Łatwe wysuwanie szufladek jest możliwe dzięki zaprojektowanym uchwytom na palce. Opcja wyjmowania pojemników z modułu sprawia, że można je szybko umyć lub wytrzeć. Wyjmowane przegrody i zamykane wieka znacząco ułatwiają przechowywanie akcesoriów. Czynią również system modułowy bardziej elastycznym i dopasowanym do potrzeb użytkownika. Uchwyt znajdujący się na froncie pełni także funkcję zatrzasku. Przestrzeń na etykietę z opisem pozwala na sprawne pogrupowanie rzeczy w pojemnikach, a następnie ich łatwą identyfikację. Organizer warsztatowy jest tak przygotowany, aby zawieszenie go na ścianie było proste i intuicyjne. Istnieje możliwość łączenia poszczególnych modułów w większe zestawy zgodnie z własną koncepcją przechowywania.

Organizer warsztatowy – rozwiązanie problemu z gubiącymi się śrubkami

Pośród modeli wyprodukowanych przez firmę TACTIX wyróżnia się między innymi organizer warsztatowy wyposażony zarówno w szufladki, jak i w kuwety. Został on wykonany z polipropylenu, który nie pochodzi z przemiału, dlatego charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i wydłużonym czasem możliwości eksploatacji przez użytkownika. Możliwość łączenia w zestawy pozwala na zaaranżowanie ściany w garażu czy pracowni funkcjonalną zabudową. To właśnie w niej swoje określone miejsce będzie miała każda najdrobniejsza śrubka czy podkładka. Użytkownik ma pewność, że zawsze znajdzie tam to, czego aktualnie potrzebuje. Osoby z duszą majsterkowicza, ale również profesjonaliści reprezentujący branżę budowlaną, wykończeniową, montażową, modelarską, elektroniczną lub motoryzacyjną na pewno docenią korzyści związane z organizerami warsztatowymi. Istotną dla użytkownika cechą produktu jest też to, że kuwety po całkowitym wysunięciu z korpusu organizera można ustawić jedna na drugiej.

Tablica narzędziowa – więcej niż organizer modułowy

Oprócz zestawów zawierających szufladki i kuwety każdy miłośnik majsterkowania może zainteresować się rozwiązaniem w postaci tablicy narzędziowej. Gwarantuje ona duże możliwości uporządkowania i zorganizowania różnego typu elementów montażowych (takich jak śrubki, podkładki, wkręty). Ponadto tablica narzędziowa zawiera 2 panele z tworzywa sztucznego, liczne pojemniki o zróżnicowanych wymiarach, do tego stojak na wiertła i bity, haki uniwersalne, półkę z uchwytem na narzędzia oraz uchwyt na klucze. Istotną zaletą jest łatwość, z jaką użytkownik może dopasować wygląd i elementy zestawu do indywidualnych potrzeb. Tak zaawansowana forma przechowywania znakomicie sprawdza się w firmach zajmujących się montażem instalacji elektrycznych, zakładach stolarskich i tapicerskich, warsztatach samochodowych czy w punktach napraw telefonów komórkowych oraz ogólnie pojętej elektroniki. Możliwości zastosowania są niezwykle szerokie. Modułowe organizery warsztatowe i tablice narzędziowe z powodzeniem sprawdzą się w każdym garażu, warsztacie i domu.